Retorika vaikams: daugiau nei 100 klausimų apie kalbėjimo meną/ Donaldas Duškinas.- Vilnius: Vaga, 2020.- 120 p.
Ši istorija apie stebuklą. Stebuklą, kuris vadinasi Žodis. Nuo Žodžio viskas prasidėjo. Žodis – tai Kūrėjas. Žodis gali gydyti, bet gali ir rimtai sužeisti. Žodžiais mes mokomės mąstyti, o mąstydami mokomės gyventi. Kaip kalbame, taip ir gyvename. Apie žmogų lengviausia spręsti pagal tai, kaip jis kalba. Kalba atskleidžia charakterį. Žodis gali pakeisti pasaulį.
Retorika – menas kalbėti įtaigiai – vienas seniausių žmonijos menų.
Retorika – tai sąmoningas kalbėjimas, kuris skiriasi nuo kasdienio, nesąmoningo kalbėjimo, prie kurio esame įpratę.
Retorika – laisvų žmonių menas. Laisvų nuo baimių, kompleksų, ribojančių įsitikinimų. Kai žmogus laisvas, jo žodžiai liejasi laisvai; tokio žmogaus malonu klausyti, juo norisi tikėti ir sekti.
Retorika – tai įgūdis, kurį kiekvienas gali išlavinti. Kada pradėti mokytis? Geriausias laikas yra Dabar.
Retorika mokytojams: knyga-konspektas kiekvienam, siekiančiam ugdyti (-is) laisvą asmenybę/ Donaldas Duškinas.- Vilnius: Vaga, 2021.-224 p.
Kai stebime gražiai, įtaigiai kalbantį žmogų, pasakojantį mus įtraukiančią istoriją, mes matome galutinį rezultatą. O kaip pasakyti tokią kalbą? Kaip papasakoti tokią istoriją? Kaip jai pasiruošti? Aptarkime, kas sudaro geros istorijos esmę. Jei išskaidytume ją į detales, gautume 7 retorikos meno elementus, 7 laiptelius viršūnės link: mūsų mintys, nuostatos ir įsitikinimai; mūsų charizma; mūsų kvėpavimas; mūsų kūnas; mūsų balsas; mūsų kalbos struktūra; mūsų žodynas.
Bet 7 elementai tėra technikos ir metodikos. Kad tai veiktų, trūksta dar kai ko. Ko? Reikia norėti ir leisti sau būti laisvam. Juk retorika – laisvų žmonių menas. Kaip to išmokti? Būti kaip jūra. Nes jūra – tai laisvė, tai – Gyvenimo poezija.